Sprawa rozwodowa

Zdrowie, moda, makijaż i wszystkie tematy związane z głównymi zainteresowaniami kobiet. Panowie również mile widziani : )
Awatar użytkownika
Ferdynanda1987
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2021, 19:13

Sprawa rozwodowa

Post autor: Ferdynanda1987 »

Dziewczyny, która z was przechodziła przez rozwód? Chciałabym dowiedzieć się mniej więcej, jak wygląda cały proces i na co powinnam uważać. Czy któraś z was chciałaby podzielić się doświadczeniami?
Awatar użytkownika
rachela
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2021, 6:53

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: rachela »

Na pewno przyda Ci się doświadczony radca prawny Łódź. Taka osoba poprowadzi Cię przez cały proces i niczym nie będziesz musiała się martwić. Uwierz, też przez to przechodziłam. Trzymam kciuki:)
Magdalena

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: Magdalena »

Jeżeli pytasz o rozwód cywilny to temat jest w miarę prosty. Wszystko zależy czy zależy Ci na orzekaniu o winie drugiej strony i czy masz ku temu podstawy. Jak tak to dobry prawnik pomoże Ci szybko zamknąć ten temat i jeszcze będziesz mieć łatwiej przy podziale majątku. Pytanie też czy są dzieci, czy nie. Dużo kwestii, a mało informacji od Ciebie. W przypadku rozwodu cywilnego to możesz skontaktować się z kancelarią z Jaworzna: https://www.prawnikjaworzno.pl/, zajmują się takimi sprawami.

Co do rozwodu kościelnego, to temat jest znacznie bardziej skomplikowany. Dotyczy bowiem tego co było przed ślubem i ewentualnie w pierwszych jego miesiącach trwania. Tutaj na pewno trzeba odbyć konsultację przedprocesową z dobrym adwokatem kościelnym (to już ktoś inny niż adwokat od spraw cywilnych). On oceni czy są ku temu podstawy, żeby unieważnić Twoje małżeństwo kościelnego. Możesz poczytać na ten temat np. tutaj: https://kancelariawojdala.pl/rozwod-kos ... scielnego/
Kamyk

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: Kamyk »

Kwestia pokrycia kosztów związanych z rozwodem często budzi wiele wątpliwości i pytań. Zasadniczo, obowiązujące przepisy nie wskazują jednoznacznie, która ze stron ma obowiązek poniesienia tych wydatków. Wiele zależy od okoliczności sprawy, a w szczególności od tego, czy rozwód jest za porozumieniem stron, czy też jedna ze stron wnosi o rozwód z winy drugiej. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem https://www.ostrowmaz24.pl/art/47442/kt ... z-czy-zona co pozwoli na lepsze zrozumienie obowiązujących zasad.
Czarek

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: Czarek »

Pomijanie znaczenia umowy rozwodowej sporządzonej przez prawnika to duże ryzyko. Taka umowa zapewnia, że wszystkie ustalenia są jasne i prawnie wiążące, co może zapobiec przyszłym sporom. O tym, jak ważne jest to zabezpieczenie, dowiesz się z artykułu https://kurierbytowski.com.pl/artykul/c ... ic/1524811 i profesjonalne doradztwo prawne jest nieocenione.
Heniorek

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: Heniorek »

Uzyskanie zgody drugiego rodzica na opiekę naprzemienną może znacznie ułatwić proces sądowy. Otwarta dyskusja i próba osiągnięcia porozumienia w tej kwestii jest często pierwszym krokiem do ustalenia, co jest najlepsze dla dziecka. Jeśli jednak nie można osiągnąć zgody, konieczne może być przedstawienie sprawy sądowi. W tym kontekście, artykuł dostępny na https://ddwloclawek.pl/pl/701_artykuly- ... adzie.html dostarcza informacji, jak przygotować się do takiej sytuacji.
Kalina

Re: Sprawa rozwodowa

Post autor: Kalina »

Ważną kwestią jest również podział majątku po rozwodzie. Jeśli w trakcie małżeństwa nie było rozdzielności często sprawa taka może wymagać większej uwagi, w szczególności w przypadku sporu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://adwokat-i-rozwod.pl/ile-kosztuj ... rozwodzie/
ODPOWIEDZ